Completed quickly and followed instructions given. Grammar, spelling, etc. was all good as well. Thank you so much! Will hire in the future.
A consumer buys only jellybeans and wrinkle remover and the more of any one he buys, the
lower the marginal utility of that good. In spending all his income, his marginal utility of a pound
of jellybeans is 12 and his marginal utility of a jar of wrinkle remover is 15. The price of
jellybeans is $8 per pound and the price of wrinkle remover is $11 per jar. For maximum
satisfaction, this consumer should
a) buy more wrinkle remover and fewer jellybeans.
b) by less wrinkle remover and more jellybeans.
c) buy more wrinkle remover and the same quantity of jellybeans.
d) buy the same quantity of wrinkle remover and more jellybeans.
Show more
Delivering a high-quality product at a reasonable price is not enough anymore.
That’s why we have developed 5 beneficial guarantees that will make your experience with our service enjoyable, easy, and safe.
You have to be 100% sure of the quality of your product to give a money-back guarantee. This describes us perfectly. Make sure that this guarantee is totally transparent.
Read moreEach paper is composed from scratch, according to your instructions. It is then checked by our plagiarism-detection software. There is no gap where plagiarism could squeeze in.
Read moreThanks to our free revisions, there is no way for you to be unsatisfied. We will work on your paper until you are completely happy with the result.
Read moreYour email is safe, as we store it according to international data protection rules. Your bank details are secure, as we use only reliable payment systems.
Read moreBy sending us your money, you buy the service we provide. Check out our terms and conditions if you prefer business talks to be laid out in official language.
Read more